Aká je bielkovinová diéta?

Prvá fáza je najťažšia, pretože je najprísnejšia, ale kvalitne Vás naštartuje. Za mesiac schudnete v priemere 4-7 kíl.

Instantnými bielkovinovými jedlami sa nahrádzajú ,,pravé jedlá” a k nim je povolené jesť všetky druhy zeleniny, niektoré v neobmedzenom množstve. Zelenia je v prvej fáze povinná. Dôležité v prvej fáze je, aby sa konzumoval pomer medzi slanými a sladkými jedlami, t.z. 50:50.

Povolené druhy zeleniny: Artičoky, Huby, Patizón, Sója (klíčky), Brokolica, Špargľa, Pór, Špenát, Zeler biely, Kel, Repka, Čakanka, Karfiol, Reďkovky, Tekvica, Fazuľové struky, Baklažán, Repa, Kapusta (zelená, červená), Šalát (všetky druhy), Uhorka, Žerucha, Rukola, Fenikel, Šalát poľníček.

Sladké potraviny sú prísne zakázané, patrí sem aj ovocie a zelenina, ktorá obsahuje sacharidy a tým pádom je sladká. Výnimkou sú iba sladké proteínové jedlá, ktoré sú súčasťou diéty. Na začiatok stavu ketózy* je potrebné, aby organizmus dostal dostatočné množstvo instantných bielkovín, čo znamená 1,2g na 1kg ideálnej hmotnosti u žien a u mužov 1,5g.

Prvá fáza trvá 10-21 dní, ktorá Vám zaručí rýchly úbytok nadbytočných kilogramov a redukcia hmotnosti je na úkor tukového tkaniva. Za deň je priemerná spotreba 4-5 vrecúšok instantného bielkovinového jedla, podľa počiatočnej hmotnosti klienta.