Botox – aplikovať ho? Aké sú jeho výhody?

Zažívali sme jeho “boom” – teraz sa stáva zatracovaným! Prečo? Ako vlastne funguje?Je botox bezpečný? Možno vás napadá ešte mnoho ďalších otázok….. Dočkali ste sa aj odpovedí? Rozhodujete sa ešte stále o tom, či si dáte aplikovať? Niet nad vlastnú skúsenosť! A tie, ktoré ho odskúšali, nedajú naňho dopusť. Samozrejme v prípade, že splnil účel a bol aplikovaný správne!

1. V prvom rade by ste mali vedieť, že botox ako taký nie je implantát, čiže výplň, ale látka, ktorá paralizuje sval. Prestávate ho ovládať a tak zrazu nedokážete napríklad zmraštiť obočie. Má to tú výhodu, že pleť alebo vrásky na nej sa neprehlbujú, pokožka sa neláme a je napnutá a hladká.

2. Všetko s mierou! Práve preto, aby ste vyzerali prirodzene, mali prirodzenú mimiku a nie vzhľad prekvapenej bábiky, musí byť vpichované prijateľné množstvo! A to vie odhadnúť a správne aplikovať len skúsený lekár. A tiež on sám musí byť za prirodzenosť. Ak skúsenosti skĺbi s vkusom, výsledok je úžasný. Prirodzená a predsa vypnutá pleť. Je ideálny aj ako prevencia – napríklad aj keď v mladom veku žmúrite oči – je predpoklad, že vrásky tam budú čoskoro – malinká dávka butulotoxínu v tom prípade napoškodí, skôr naopak…

3. Akékoľvek injekčné ošetrenia má vykonávať len lekár! Nikdy, nikdy,nikdy sa nezverte do rúk nikoho iného.

4. Vydrží pomerne dlho. Niektoré z klientiek ho využívajú raz ročne – napríklad pred letom, keď je jasné, že obočie, oči alebo čelo budeme namáhať častejšie.

5. Je vhodný hlavne do oblastí očí, medziobočia, čela – neprirodzene pôsobí, ak sa vpichuje nižšie – okolo úst…. vzniká tu rizko, že nebudete môcť svoje ústa dokonale ovládať. /je to podobné tomu, ako keď vám pichnú injekciu pri ošetrovaní zubov :-)/

6. Predchádzať aplikácii by mala konzultácia! Zistiť kontraindikácie a možné nežiadúce účinky je nevyhnutné!!!