
Cibuľovo-cesnakový klystír (na škrkavky a mrle)
Na škrkavky (hlísty): Tri cesnakové strúčiky a rovnaké množstvo cibule rozrežte, zalejte teplou prevarenou vodou, nechajte 3-4 minúty pôsobiť, sceďte a pretlačte cez kúsok gázy. Zbytkový výťažok premiešajte do 1,5 až 2 litrov vody (36-39 stupňov Celzia). Zaveďte roztok do konečníka (po toalete). Niekoľko takýchto procedúr stačí.
Na mrle: Čerstvý strúčik cesnaku namočeného do olivového oleja vložte na noc rovno do konečníka.
Tekvicové semená
Proti črevným parazitom, najmä pásomnici, sa už za čias Hippokrata osvedčili tekvicové jadierka.
Ako na to: vynecháme raňajky a na obed si dáme 500g olúpaných a rozdrvených jadierok namočených v mlieku, rozdelených do troch dávok po troch hodinách. Kúra sa končí užitím preháňadla. Opakujeme každý deň až do vylúčenia červov.
Palinový čaj na vypudenie červov z čriev Potrebujeme: čerstvé listy paliny obyčajnej.
Ako na to: listy paliny ponoríme na niekoľko minút do vriacej vody a až potom ich sušíme. Na prípravu čaju varíme listy v 5-násobnom množstve vody asi 10 minút na miernom ohni. Na začiatku varu pridáme do vody štipku morskej soli. Pijeme denne ráno nalačno až do úpravy stavu. Nepoužívame dlhodobo. Šťava čistí organizmus od prvokov a ďalších mikroorganizmov, jednobunkových bičíkovcov, hemolytického stafylokoka, lamblií, bičíkovcov a pod. Všetky tieto parazity narušujú látkovú výmenu, spôsobujú zápal tenkého čreva, rôzne pečeňové choroby, upchávajú žlčovody, provokujú kožné ochorenia (alergia, ekzém, psoriáza atď.) a v neposlednom rade vedú taktiež k chorobám z nachladnutia s hojným vylučovaním hlienov. Proti hlístam zaberajú klystíry z výťažku paliny a povarený cesnak, ktoré sa zavádzajú do tela po vypudení stolice. V lekárskej praxi sa využívajú kvety z paliny, ktoré sú silno protihlístové. Kvety rastliny sa usušia, roztlčú v mažiari a užívajú sa v zmesi s cukrom, zaváraninou, medom a sirupom. Dávkovanie pre dospelých: počas dvoch dní sa užíva päť gramov paliny trikrát denne, hodinu a pol pred jedlom. Po užití poslednej dávky sa pacientovi na noc dáva preháňadlo.
šupky vlašských orechov
Tinktúru zo šupiek vlašských orechov pripravíte tak, že rozdrobíte 15 šupiek, zalejete ich pol litrom liehu, necháte na svetle 30 dní luhovať a potom prenesiete na temné miesto. Orechy sú najlepšie také, ktoré práve dozreli a ešte visia na strome, alebo práve odpadli. Ich zelená šupka sa hodí k príprave tinktúry najviac, pretože obsahuje veľa jódu. Ak nezoženiete tieto šupky, použite Lugolov roztok, čo je jód s jodidom draselným. Užíva sa 5 – 10 kvapiek na 50 až 100 ml vody.