Čomu by sme sa mali pri chudnutí vyhnúť?
1. Nárazové diéty - Ak budeme prijímať menej ako 1000kcal denne, určite schudneme, ale len raz. Metabolizmus sa nám spomalí a váhu po skončení diéty okamžite priberieme, možno aj s nejakým "bonusom" navyše.
2. Vynechávanie raňajok - Zdá sa to byť najlepší spôsob ako znížiť príjem kalórií, ale výsledkom je hlad a z toho vyplývajúca neplanovaná desiata, extra veľká porcia na obed a pod.
3. Nezarátavanie maškrtiek - Možno si poctivo rátate kalórie, ale 5 soletiek od kolegyne, či jeden hryz maminho koláča do toho nezapočítame. Pritom tieto "drobnôstky" sabotujú našu premyslenú diétu.
4. Posadnutosť nízkotučným - Občas si neuvedomujeme, že nízkotučný neznamená zároveň nekalorický. Ak si dáme nízkotučných jogurtov päť, prijímame tak kalórií viac ako keby sme si dali jeden smotanový.
5. Vyhýbame sa mliečnym výrobkom - Mlieko či syr je pre mnohých dietárov doslova tabu, ale podľa prieskumu telo spaľuje tuk lepšie, keď má dostatok vápnika.
6. Každodenné váženie - Stúpanie na váhu je skvelým spôsobom ako upadnúť do depresie. Váha zase tak rýchlo neklesá. Úplne stačí odvážiť sa raz do týždňa.
Ako často do rúk MASÉRA?
Zaraďte masáž do svojho života rovnako ako návštevu kozme
tičky či pedikérky. Telo zaregistruje tento rituál, zapamätá si ho a uvo
lní sa. Situácia sa bude postupne zlepšovať. Pravidelná masáž je dôležitá aj preto, že napríklad pri skrátených trapézových svaloch (medzi krkom a ramenami) stačí jedna stresová situácia a hneď sa vám bolesť v svale vráti.
Kedy masáž vynechať?Nikdy by ste na masáž nemali ísť s teplotou, virózou, pred menštruáciou a po nej (zmeny hormonálnych hladín neprospievajú), s bolesťou zubov, po vytrhnutí zuba alebo inom zákroku v ústnej dutine. Ak vám niečo je, mali by ste to masérovi povedať, posúdi, ktorá masáž je pre vás vhodná. Ak na masáž prídete s jasnou predstavou, možno spoločne zmeníte plán.