Kolagenárium

Kolagenárium je služba, ktorá môže zmeniť život v tom pravom slova zmysle mnohým dámam, ale i pánom, poprípade detičkám.

Omladzovanie pokožky patrí dnes k trendom, málo kto však vie, že omladzovať môžeme celý organizmus. Toto úžasné zariadenie regeneruje všetky formy kolagénu, teda v pokožke, tým sa odstráňujú vrásky, pigmentové fľaky, rýchle sa hojí akákoľvek rana, zápal, akné… Okrem toho výrazne prospieva na odbúravanie stresu. Odstráňuje bolesť kĺbov, svalov, kostí, hojí a upokojuje svalstvo. Má vysoko regeneračné účinky.

Ak vás láka šport, kryoterapia, masáže…. mala by táto procedúra intenzívne prispieť k vašej lepšej výkonnosti a regenerácií. Navyše každou minútou omladzujete pokožku celého tela! A to je tiež podstatné? Či nie?

Pomocou technológie ktorú vyvinula NASA a ktorú tiež viac ako 40 rokov podporujú nezávislé vedecké výskumy sa došlo k záveru, že existuje mnoho výhod získaných vystavovaním pleti intenzívnemu červenému svetlu . Červené svetlo je schopné preniknúť pleť do hĺbky 8 až 10 mm, kde podporuje bunky a prirodzene stimuluje produkciu kolagénu a elastínu. Anti-aging efekt vzniká nárastom kolagénu, ktorý dodáva objem pokožke a tiež elastínu, ktorý spevňuje a tonizuje pleť. Výhody tejto novej liečby sú, že je úplne bezbolestná a je to bezpečný spôsob prirodzeného zvýšenia produkcie kolagénu.

Anti-aging ošetrenia zlepšujú farbu a textúru pleti, zmierňujú pigmentové škvrny, zjemňujú póry, redukujú vrásky a pleť vďaka nim pôsobí žiarivejšie a zdravšie. Kolagénové ošetrenie podporuje taktiež prekrvenie a reparuje elastínové vlákna v tkanive, aby pleť zostala napnutá.

Účinne bojuje proti príčinám starnutia pleti prirodzeným spôsobom zvnútra. Kolagénové lampy pri tom využívajú viditeľné červené svetlo vo frekvenčnom rozsahu 633 nm, ktoré prijímajú fibroblasty a ktoré podnecujú vnútrobunkový prenos energie. Tento proces zvyšuje bunkovú látkovú výmenu a tým intenzívnejšiu tvorbu nového kolagénu a elastínu (“Foto-biostimulácia”). Klinické štúdie ukázali, že pleťové bunky regenerujú o 150–200 percent rýchlejšie, keď sú ošetrované kolagénovými lampami. Okrem bunkovej aktivity sa zlepšuje aj ich priepustnosť, takže pokožka môže byť opätovne lepšie zásobovaná nevyhnutne potrebnými výživnými látkami. Výsledkom je napnutejšia a zdravšia pokožka. V porovnaní s inými technológiami na omladenie pleti (napr. laserová terapia, IPL) nedochádza pri terapii červeným svetlom k abráziám, spáleninám pokožky ani k tvorbe trhliniek. Nehrozí teda ani žiadne nebezpečenstvo zápalov alebo erytémov (začervenania pokožky). Terapia červeným svetlom patrí k málu neinvazívnych postupov, vďaka ktorým môžu zmiznúť prejavy starnutia pokožky ako sú vrásky a nerovnomerné sfarbenie.

Výsledky sú v priamej súvislosti s vekom a súčasným stavom pokožky. Odporúčame minimálne 8 až 12 aplikácií v období 4 až 6 týždňov. Najlepšie výsledky sa docielia od cca 12 týždňov. Po ukončení ošetrenia si môžete výsledky ľahko zachovať prostredníctvom kombinácie 2 až 4 sedení za mesiac a aplikácie špeciálnych produktov na starostlivosť o pleť. Svetelná terapia kolagénovými lampami je nezávadná a vhodná pre všetky typy a zafarbenia pleti. Dobre vyčistená pleť je najdôležitejším predpokladom pre efektívne svetelné ošetrenie. Zatiaľ čo bežná kozmetická starostlivosť skrášľuje predovšetkým povrch pokožky, pri svetelnej terapii sa tkanivo kože spevňuje a regeneruje zvnútra. Keďže kolagénové ošetrenie zvyšuje aj priepustnosť pokožky, môžu kosmetické produkty pôsobiť obzvlášť účinne. Kombináciou ošetrení tak môžete dosiahnuť mimoriadne pôsobivé výsledky. Pre optimálny účinok kolagénového ošetrenia by sa pleť mala predtým dôkladne vyčistiť (napr. peeling tváre). Pred aplikáciou by sa taktiež mali odložiť šperky. Ďalšie prípravy nie sú potrebné. Anti-Aging ošetrenie využíva červené svetlo frekvenčného rozsahu 633 nm. Toto svetelné spektrum neobsahuje ani UV-A, ani UV-B. Kombinovaná aplikácia kolagénových & UV-lámp znižuje účinnosť Anti-Aging terapie. Ich súčasné využívanie sa preto neodporúča.