Luminoterapia – terapia ošetrenie svetlom

LUMINOTERAPIA POMOCOU LED SONDY

Svetelná terapia pomocou LED je najnovšou kategóriou studenej svetelnej terapie. Počiatok výskumu je spojený s Národným úradom pre letectvo a vesmír (National Aeronautics and Space Administration – NASA.)

luminoterapia kozmeticky salon K vital 300x200 Luminoterapia kozmetické ošetrenie svetlomAké sú účinky svetelnej terapie?

  • Fotorejuvenizácia so stimuláciou novotvorby kolagénu a elastínu – čiže omladenie
  • Protizápalový účinok vrátane zmiernenia erytému a edému – výborná pri liečbe akné, alergických reakcií…
  • Fotoprofylaxia – stimulácia aktivity kože
  • Prevencia hypertrofických jaziev – lepšie hojenie jaziev bez nežiadúcich účinkov
  • Prevencia pozápalové hyperpigmentácie
  • Zlepšenie hojenia rán
  • UV-FREE fototerapia
  • Fotodynamická terapia
  • Terapia celulitídy a plešatosti

Účinky svetla boli preukázané už dávno, využívali sa však skôr na liečbu, ako prevenciu a tak nás môže o to viac tešiť, že si aj pri bežných kozmetických ošetreniach môžeme dovoliť niečo navyše! Vaša pleť to cíti okamžite! Tak ako keď slniečko zasvieti na rastliny…. Je to určitým spôsob akoby jeho náhrada a na pokožku má priznivý vplyv!

 

Rovnakým spôsobom ako rastliny používajú chlorofyl na premenu slnečného žiarenia v rastlinných bunkách, môže vyvolať LED svetlo  fotobiochemické reakcie. Ak má mať svetlo akýkoľvek vplyv na živé biologické systémy, musia byť LED emitované fotóny absorbované molekulárnymi chromofory alebo fotoreceptory. Svetlo vo vhodných dávkach a vlnových dĺžkach je absorbované chromoformi ako sú porfyríny, flavonoidy a ďalšie svetlo absorbujúce látky v mitochondriách a bunkových membránach buniek. Rastúce množstvo štúdií naznačuje, že fotobiomodulačný mechanizmus je spôsobený aktiváciou mitochondriálného respiračného reťazca, ktorý má za následok začatie kaskády bunkových reakcií.

 

LED exponované fibroblasty sa vyznačujú vyššou produkciou ATP, moduláciou reaktívnych foriem kyslíka (kyslíkových radikálov), redukciou a prevenciou apoptózy, stimuláciou angiogenézy, zvýšením prietoku krvi a indukciou transkripčných faktorov. To všetko vedie k zvýšenej bunkovej proliferácii, migráciu fibroblastov a moduláciu hladín cytokínov s priamym antiapoptotickým efektom.

 

Pulzný a kontinuálny režim

U prístroja CRYOLIFT ® III sú k dispozícii 2 svetelné režimy: pulzný a kontinuálny. Bolo preukázané, že k stimulácii produkcie kolagénu je účinnejší pulzný režim. Navyše sa veľmi krátke pulzy dostávajú hlbšie do tkanív a pôsobí účinnejšie na vnútrobunkové organely.